2 Şubat 2023

Enes Yılmazer nereli, kimdir, yaş, eşi, doğum tarihi, evli mi


Enes Yılmazer, ABD'den en çok tanınan Youtuber'lar arasına girdi. Enes, emlak Youtuber'lığı yapıyor. Kanalında genellikle lüks evleri geziyor. Ayrıca yatları ve pahalı araçları tanıtıyor. Youtube'daki 3 kanalında toplam 3 milyon 800 bin abonesi var. Instagram'da da 332 bin takipçisi oldu. Biz de Enes Yılmazer kimdir, kaç yaşında, nereli, evli mi gibi soruların yanıtlarını derledik.

Doğum tarihi: 1990
Doğum yeri: Trabzon
Nereden mezun oldu: Texas A&M University
Kaç yaşında: 33
Evli mi: Hayır, bekar

HAYATININ İLK YILLARI

"Trabzon'da doğdum. Hayatımın 2 yaşından sonrasını Alaçatı-Çeşme'de geçirdim. Çeşme'nin hayatımda çok öenmli bir yeri var. 12 yaşında sörf sporuyla tanıştım. Sörf önce bir tutku, sonra profesyonel işim oldu. Sörf Dünya Şampiyonlukları kazandım. 17 yaşında ABD'ye üniversiteye gittim. Teksas hem eğitim için hem de sörf kariyerim için en doğru karardı."

İNŞAAT VE EMLAKÇILIK

"26 yaşında sörften kendimi emekli ettim. İnşaat sektörüne girdim. 29 yaşına kadar ev yenileme işini yaptım. 29 yaşında Los Angeles'a taşındım. Emlakçılığa başladım. Los Angeles'taki emlak sektöründeki insanların inşaatın ve evlerin kendisiyle ilgili çok çok bilgi olmadığını fark ettim. Teksas'ta edindiğim inşaat ve ev sektörüne dair bilgilerimi iyi kullanabileceğimi gördüm. Teksas'ta video çekimleri yapan arkadaşımı aradım, 'Gel buraya, sen burada işine devam et. Hafta sonları çekimler yapalım' dedim. Youtube kanalı böyle başladı."

YOUTUBE KARİYERİ

"Başlarda çok zordu. 100 kişiye soruyordum, 2 kişi belki 'Evet' diyordu. Bize verilen şansları çok iyi değerlendirdik. Yapabileceğimizin en iyisini yaptık. Bir kapı diğer bir kapıyı açtı. Şu an dünyanın en pahalı evleri için davetler alıyoruz. Youtube'un başlangıcı çok acılı. Eğer Youtube'un nasıl çalıştığını mekanik yapısını iyi anlamazsanız, ne kadar iyi video yaparsanız yapın başta çok fazla zaman kaybedeceksiniz. Başlarda, ilk 3-4 ay kadar bizi video başı 300-400 kişi izliyordu. 2-3 bin üyemiz vardı. Günde 5 tane üye kazanınca çok mutlu oluyorduk. Başlarda böyle olması çok değerli. İnsanın bu işi ne kadar istediğine dair güzel bir test. Çoğu insan Youtube başladıktan sonra o süreçte eleniyor. Şimdilerde kötü ayda 120 bin, iyi ayda 170 bin üye kazanıyoruz."

YOUTUBE'DA PARA VAR MI?

Youtube'dan iyi gelir elde ediyoruz. Kolay bir iş modeli değil. Prodüksiyon kalitesi, Youtube ortalaması için çok yüksek bir şekilde çalışıyoruz. Günde 300-400 e-postanın geldiği, 14 kişinin çalıştığı bir şirketiz. Yurt dışına çıktığımızda bizi çağıran şirketler veya emlakçılar bizim bütün masraflarımızı ödüyor."

ENES YILMAZER, ABD VATANDAŞI MI?

Enes Yılmazer, 2021 yılının Temmuz ayında ABD vatandaşı oldu.

Enes'in StoryBox'a verdiği röportajın tamamı:Enes Yılmazer, 68 milyon dolarlık evi geziyor

Videoyu paylaş: